O WIPEE

Vítejte ve světě malovaného textilu.

 

Mé jméno je Eliška Jindřichová a jsem ta, která pro vás pod značkou WIPEE již 3 roky tvoří. Založení vlastní značky je pro mě splněný sen. Od malička mě to k malování táhlo a díky mým rodičům, kteří ve mně “kreativno” vždy podporovali, jsem v dětství a v dospívání navštěvovala umělecké kroužky a později i několik ateliérů. Nicméně když jsem se v osmnácti na gymplu rozhodovala co dál, vydala jsem se úplně jiným směrem. Dnes mě tedy živí práce z ekonomicko-právního odvětví. Je ale pravdou, že s myšlenkou dodělat si nějaké vzdělání zejména v oblasti grafiky si stále (a možná čím dál tím více) pohrávám.

 JHB09078   

Malování mě zkrátka baví a když jsem začala s technikou akvarelové malby, bylo rozhodnuto. Akvarel je mým největším koníčkem a doslova jsem mu propadla. Baví mě jeho lehkost a zároveň hravost. Všechny mé ilustrace jsou inspirovány přírodou kolem mě a mými zážitky. Někdy sedám k štětci a papíru s jasnou představou, jindy dlouho tápu a nechávám své múze prostor a můj štetec po papíru volně tančí. 

 

Vedle malování mě velmi naplňuje i tvorba nových produktů a vymýšlení detailů. Úplně prvními produkty, se kterými jsem v roce 2018 značku WIPEE odstartovala, byla zimní kolekce kuchyňských utěrek. Zájem a zpětná vazba zákazníků mě doslova nakopla a tak zanedlouho po první kolekci přibyla i kolekce jarních utěrek, prostírání a dalších produktů. Po narození dcery jsem se rozhodla sortiment dále rozšířit také o několik dětských produktů, jako jsou dětské dečky, mantinel do postýlky či dětské oblečení. Od bytového textilu se má tvorba posouvá zcela přirozeně i k dalším textilním a oděvním produkzům. Textil mě zkrátka baví.

 

Od mé autorské ilustrace na papíře, přes skenování do počítače až k finálnímu motivu je to dlouhá cesta. Nicméně mě neustále baví učit se nové a nové dovednosti, a tak zvládám veškeré práce sama. Motivy jsou tedy velmi autentické, bez retuše či digitálního domalování.

 

Mé ilustrace můžete najít nejen na produktech mé značky WIPEE, ale také na několika batohách, které jsme vytvořili ve spolupráci s českou značkou Your Star. Pokud vás mé ilustrace baví a měli byste zájem o autorskou ilustraci na zakázku pro vás či vaše další komerční využití. Nebojte se mě kontaktovat na info@wipee.cz nebo prostřednictvím Instagramu či Facebooku. Společně se domluvíme, sdělíte mi svou představu a já vám zpracuji nabídku jak cenovou tak i připravím, jak by ilustrace mohla být pojata.

 

                                                 JHB08972JHB08918

 

 

O PROCESU VÝROBY

Všechny mé prvotní myšlenky a návrhy vznikají v blízkosti křivoklátských lesů v malé pracovně, která je zároveň mým ateliérem, sídlem i skladem online obchodu. Opravdu si nepředstavujte žádný velkosklad a výrobní linky. Jen pracovní stůl a pár polic s produkty. Právě příroda za okny mé pracovny měnící se dle různorodých tónů ročních období je mou nekonečnou inspirací.

 

Od začátku své tvorby při výrobě spolupracuji s lokální šicí dílnou, kde mi zkušené švadleny vždy poradí s výběrem kvalitního a léty ověřenéhé materiálu pro mé výrobky. Díky jejich téměř 30 leté praxi jsem se o textilu (zejména bytovém) dost naučila. Třeba to, že utěrka musí být především funkční, tedy savá, a že nad bavlnu nic nemá. Každý kus projde rukama zkušené švadleny, která mu vdechne jedinečnost. Díky tomu je každý kus originál. 

 

Prioritou mé značky WIPEE  je maximální šetrnost k životnímu prostředí. Dodavatele, se kterými spolupracuji či od nich nakupuji (např. tiskárny, švadleny, dodavatelé látek apod.) volím vždy co nejvíce lokální. Textil je potisknut ekologickými barvami na bázi vody, které nezatěžují přírodu, ale zároveň zajišťují tu nejvyšší kvalitu tisku na textil. Nemusíte se tedy obávat, že by motivy po prvním vyprání ztratili svou krásu. Nicméně své zákazníky vždy upozorňuji, že nejdéle vydrží produkty, ke kterým se jejich majitelé chovají s láskou a správně o ně pečují.

 

Neustále se snažím svou tvorbu a značku WIPEE zlepšovat. Na příklad při balení objednávek se snažím co nejvíce využívat již jednou použité obalové materiály, které jsou čisté a zcela funkční. To se následně odráží i v ceně výrobků, kdy do prodejní ceny nezapočítávám téměř žádné náklady na balné.

 

U výroby produktů jsem opravdu od začátku do konce. Ilustruji, komunikuji s tiskárnami, švadlenami, pokud mi napíšete, jsem ta, co vám odpovídá, jsem ta, co vaši objednávku balí i nosí (většinou pěšky) na podací místa dopravců. Svých zákazníků si nesmírně vážím. Ke každé objednávce se snažím přistupovat individuálně a dělá mi velkou radost, že do mých produktů vkládáte svou důvěru. Nákupem mých produktů podpoříte nejen mou nezávislou tvorbu, ale také práci švadlen a tiskáren, se kterými spolupracuji.

 

Pokud vás zajímá, co se v mém malovaném světě právě děje, o jaké nové produkty se sortiment rozšiřuji, sledujte mou cestu na Instagramu či Facebooku

 

S láskou a pokorou

Eliška

 

 

JHB09165